Obchody Dnia Tenisa

Klub Sportowy „Tennis Life” wspólnie ze Gminnym Ośrodkiem Kultury i Zespołem Szkół nr 1 w Brwinowie wziął udział w Światowym Dniu Tenisa, który odbył się w tym roku 3 marca. Do zabawy zaprosiliśmy nauczycieli nauczania początkowego, animatorów z „Okeja”, naszych trenerów i dzieci z klas 0-3 z brwinowskiej „Jedynki”. Szkoła nie dysponuje krytymi kortami tenisowymi, ale w tym wypadku liczyło się zupełnie coś innego. Na szkolnym korytarzu powastał prawdziwy kort centralny, na którym mecze pokazowe rozegrali uczniowie szkoły, reprezentanci gminy Brwinów w rozgrywkach Mazovia Cup: Julia Jagodzińska, Wiktoria Rogowy-Ratiani, Lali Rogowy-Ratiani.

W programie półtoragodzinnego pokazu  zaprezentowaliśmy gry i zabawy wykorzystywane w programie Tenis10. Pomogły nam w tym panie Magdalena Przydatek, Joanna Harowicz, Ewa Jałowiecka, trzy nauczycielki nauczania początkowego, który wzięły udział w ubiegłorocznym szkoleniu zorganizowanym przez Polski Związek Tenisowy. Zespół szkół nr 1 w Brwinowie dysponuje odkrytym kortem tenisowym i sprzętem niezbędnym do prowadzenia zajęć minitenisa, a przeszkoleni nauczyciele wplatają elementy programu Tenis10 do zajęć lekcyjnych.

W 2013 roku w wydarzeniu wzięło udział 55 krajów, w tym roku zgłosiło się ich ponad 100. Chcieliśmy, żeby i Polska była widoczna podczas tego dnia, tym bardziej, że o polskim tenisie mówi się coraz więcej. Agnieszka Radwańska, Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot to nazwiska znane na całym świecie. Reprezentacja Polski walczy w tym roku o awans do grupy światowej w Pucharze Davisa i  Pucharze Federacji, a Kamil Majchrzak jest ósmym juniorem świata. Tenis staje się coraz bardziej popularny dzięki wspaniałym wynikom, ale też dzięki programom Polskiego Związku Tenisowego (Tenis10, Tenis Xpress), które ułatwiają stawianie pierwszych kroków z rakietą. Dzięki akcji „Tenis w szkole” dzieci mogą brać udział w ciekawszych i bardziej atrakcyjnych zajęciach, Polski Związek Tenisowy przeszkolił już ponad 450 nauczycieli nauczania początkowego i wychowania fizycznego w całej Polsce.

 

Uważasz, że ten artykuł jest dla Ciebie pomocny?
Nie przegap kolejnych. Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!
By |2015-06-25T23:39:23+02:00Marzec 26th, 2015|aktualności, Imprezy sportowe|0 komentarzy
About the Author:
Foto Waldemar Cecuła
Licencjonowany trener II klasy, wychowanek i wieloletni zawodnik „Karpat Krosno”. Współzałożyciel Krośnieńskiego Towarzystwa Tenisowego i animator tenisa na Podkarpaciu. Absolwent Wyższej Szkoły Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu na kierunku przedsiębiorczość i zarządzanie. W latach 2004-2005 menedżer i trener w Yankee Sport Club w Jankach. Od września 2012 roku prezes Klubu Sportowego „Tennis Life”.