Światowy Dzień Tenisa

Chory i zmęczony czekaniem na zmianę? W tym momencie można to zrobić w konsekwencji online casino real money australia! Pospiesz się w górę, ponieważ oferta jest ograniczona! Do you wish to realize how to gain without delay? Have fun with the particular fire joker spielen perfect now. There'utes big money in addition to fun!

Klub Sportowy „Tennis Life” wspólnie ze Gminnym Ośrodkiem Kultury i Zespołem Szkół nr 1 w Brwinowie wziął udział w Światowym Dniu Tenisa, który odbył się w tym roku 3 marca. Do zabawy zaprosiliśmy nauczycieli nauczania początkowego, animatorów z „Okeja”, naszych trenerów i dzieci z klas 0-3 z brwinowskiej „Jedynki”. Szkoła nie dysponuje krytymi kortami tenisowymi, ale w tym wypadku liczyło się zupełnie coś innego. Na szkolnym korytarzu powastał prawdziwy kort centralny, na którym mecze pokazowe rozegrali uczniowie szkoły, reprezentanci gminy Brwinów w rozgrywkach Mazovia Cup: Julia Jagodzińska, Wiktoria Rogowy-Ratiani, Lali Rogowy-Ratiani.

W programie półtoragodzinnego pokazu  zaprezentowaliśmy gry i zabawy wykorzystywane w programie Tenis10. Pomogły nam w tym panie Magdalena Przydatek, Joanna Harowicz, Ewa Jałowiecka, trzy nauczycielki nauczania początkowego, który wzięły udział w ubiegłorocznym szkoleniu zorganizowanym przez Polski Związek Tenisowy. Zespół szkół nr 1 w Brwinowie dysponuje odkrytym kortem tenisowym i sprzętem niezbędnym do prowadzenia zajęć minitenisa, a przeszkoleni nauczyciele wplatają elementy programu Tenis10 do zajęć lekcyjnych.

W 2013 roku w wydarzeniu wzięło udział 55 krajów, w tym roku zgłosiło się ich ponad 100. Chcieliśmy, żeby i Polska była widoczna podczas tego dnia, tym bardziej, że o polskim tenisie mówi się coraz więcej. Agnieszka Radwańska, Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot to nazwiska znane na całym świecie. Reprezentacja Polski walczy w tym roku o awans do grupy światowej w Pucharze Davisa i  Pucharze Federacji, a Kamil Majchrzak jest ósmym juniorem świata. Tenis staje się coraz bardziej popularny dzięki wspaniałym wynikom, ale też dzięki programom Polskiego Związku Tenisowego (Tenis10, Tenis Xpress), które ułatwiają stawianie pierwszych kroków z rakietą. Dzięki akcji „Tenis w szkole” dzieci mogą brać udział w ciekawszych i bardziej atrakcyjnych zajęciach, Polski Związek Tenisowy przeszkolił już ponad 450 nauczycieli nauczania początkowego i wychowania fizycznego w całej Polsce.

 

Uważasz, że ten artykuł jest dla Ciebie pomocny?
Nie przegap kolejnych. Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!
By |2015-06-25T23:39:23+02:00Marzec 26th, 2015|aktualności, Imprezy sportowe|0 komentarzy

About the Author:

Licencjonowany trener II klasy, wychowanek i wieloletni zawodnik „Karpat Krosno”. Współzałożyciel Krośnieńskiego Towarzystwa Tenisowego i animator tenisa na Podkarpaciu. Absolwent Wyższej Szkoły Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu na kierunku przedsiębiorczość i zarządzanie. W latach 2004-2005 menedżer i trener w Yankee Sport Club w Jankach. Od września 2012 roku prezes Klubu Sportowego „Tennis Life”.