Turniej Tenis10 o Puchar Burmistrza Grodziska Mazowieckiego

W dniach 3-4 marca na kortach Centrum Sportu i Rekreacji Strefa Ruchu w Książenicach została zorganizowana druga edycja ogólnopolskiego turnieju Tenis10 o Puchar Burmistrza Grodziska Mazowieckiego. W zawodach, które zostały rozegrane w czterech kategoriach wiekowych, wzięło udział prawie pięćdziesięcioro dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

Gościem specjalnym turnieju była świetna polska tenisistka, pani Katarzyna Nowak. To pięciokrotna mistrzyni Polski, olimpijka, reprezentantka Polski w Pucharze Federacji i prekursorka tenisa zawodowego w Polsce. Pani Kasia wręczała dzieciom puchary ufundowane przez burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego, rozdawała autografy, znalazła też czas żeby odbyć wspólnie z dziećmi krótki trening. Pani Kasia opowiadała dzieciom jak ważny w życiu jest sport i zachęcała do wytrwałości w dążeniu do upragnionego celu.

Do poziomu organizacyjnego i odświętnej oprawy turnieju dostroili się także jego główni aktorzy. Oglądaliśmy wiele ciekawych, stojących na bardzo wysokim poziomie pojedynków. Z pewnością warto będzie zapamiętać takie nazwiska jak Julia Pacocha ( K.S. „Tennis Life” Brwinów), która wygrała kategorię Zieloną dziewcząt, Marta Dudek ( NST Bełchatów), zwyciężczyni kategorii Pomarańczowej dziewcząt, Sonia Matysiak ( Matchpoint Żyrardów), zwyciężczyni kategorii Czerwonej dziewcząt i finalistka kategorii Pomarańczowej, Antoni Szary ( K.T „Astra” Książenice), najlepszy w kategorii Zielonej chłopców, Jan Urbański ( Towarzystwo Tenisowe Sulejówek), zwycięzca kategorii Pomarańczowej chłopców. O tych zawodnikach usłyszymy z pewnością jeszcze nie jeden raz.

Warto też podkreślić kulturalny doping rodziców i zaangażowanie dużej grupy wolontariuszy, bez których nie moglibyśmy organizować tak dużych turniejów. Serdecznie dziękujemy państwu Marii i Bohdanowi Jóźwikowskim, Weronice Szymańskiej, Kindze Pasik, Maćkowi Latoszkowi, Wojtkowi Sobocińskiemu, a także naszym zawodniczkom: Oli Sobocińskiej i Pauli Kaczmarek. Wszyscy wymienieni pomagali nam w prowadzeniu w turnieju w najmłodszych kategoriach, sędziowali mecze, wypisywali dyplomy i wręczali nagrody uczestnikom turnieju.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale i upominki ufundowane przez organizatorów, Gminę Grodzisk Mazowiecki oraz sponsorów: firmy Yonex i pizzerię Gruby Benek, która poczęstowała dzieci pyszną pizzą.

Serdecznie dziękujemy Strefie Ruchu Książenice, która byłą współorganizatorem turnieju, dziękujemy Panu Burmistrzowi Grzegorzowi Benedykcińskiemu za piękne puchary, dziękujemy sponsorom turnieju, gratulujemy wszystkim zwycięzcom turnieju i zapraszamy na kolejne zawody organizowane przez nasz klub.

Waldemar Cecuła

prezes Klubu Sportowego „Tennis Life”

Uważasz, że ten artykuł jest dla Ciebie pomocny?
Nie przegap kolejnych. Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!
By |2018-03-17T15:16:30+02:00Marzec 17th, 2018|Tenis10, turnieje|0 komentarzy
About the Author:
Foto Waldemar Cecuła
Licencjonowany trener II klasy, wychowanek i wieloletni zawodnik „Karpat Krosno”. Współzałożyciel Krośnieńskiego Towarzystwa Tenisowego i animator tenisa na Podkarpaciu. Absolwent Wyższej Szkoły Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu na kierunku przedsiębiorczość i zarządzanie. W latach 2004-2005 menedżer i trener w Yankee Sport Club w Jankach. Od września 2012 roku prezes Klubu Sportowego „Tennis Life”.