O KLUBIE2018-03-17T16:35:33+02:00

Witamy w KS Tennis Life

K.S. „Tennis Life” – 2 miejsce w Polsce w konkursie Klub roku 2012 i 2015 Tedivs10!
 • Trenerzy Tenisa na Rozdaniu Nagród
 • Wiosenny Bal powitalny dla dzieci w wieku licealnym
 • Finaliści Turnieju Tenis10 o Puchar Prezydenta Radomia
 • Drużyna tenisowa w finale zamkniętych eliminacji mistrzostw drużynowych
 • Tenisiści w finale gry pojedynczej turnieju WTKF-5 Skrzek
 • Uczestnicy dziecięcego letniego turnieju tenisowego
 • Finał Talentiady tenisowego dla dzieci
 • Zwycięzcy warszawskich turniejów tenisowych

Klub Sportowy „Tennis Life” istnieje od 2007 roku. Jesteśmy obecnie w trakcie budowy własnych kortów w Żółwinie w okresie przejściowym prowadzimy całoroczne szkolenie na kortach w Książenicach, Kozerkach, Nadarzynie, na obiektach Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie, w hali Zespołu Sportowo-Rekreacyjnego w Lesznie i w hali Zespołu Szkół w Podkowie Leśnej. W sezonie letnim uzupełniamy szkolenie na kortach przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi. W zimie mamy tam możliwość korzystania ze szkolnej hali sportowej, gdzie trenujemy z naszą kadrą do tenisowej Talentiady.

Nasz klub tworzą prawdziwi pasjonaci tenisa z najwyżej wykwalifikowaną kadrą trenerską na czele. Na Mazowszu KS „Tennis Life” jest już rozpoznawalnym klubem sportowym, który poza szkoleniem rekreacyjnym i zawodniczym organizuje profesjonalne obozy sportowe w kraju i za granicą.

Przez cały rok prowadzimy  nabory do szkółek tenisowych dla dzieci i młodzieży. Zapisów można dokonywać wypełniając formularz kontaktowy, drogą mailową ([email protected]) lub telefoniczną (447404846782). Szczegółowe informacje znajdą Państwo w zakładce „Szkółki Tenisowe”

Serdecznie  zapraszamy!

Kim jesteśmy

Naszym priorytetem jest promowanie i upowszechniane tenisa wśród dzieci i młodzieży. Zależy nam na rozwijaniu sportowych pasji i zainteresowań zarówno naszych zawodników, jak i trenerów oraz na odkrywaniu i szkoleniu talentów tenisowych na miarę Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza.

Chcemy być klubem przyjaznym i otwartym dla wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas. Staramy się realizować bardzo ambitne cele, angażując do współpracy, szkoły, samorządy, naszych podopiecznych i ich rodziców. Wierzymy, że nasze oddanie tenisowi zaszczepimy kolejnym pokoleniom.
Najważniejszym wydarzeniem w historii klubu była dwuletnia akcja „Tenis10 każde dziecko gra w tenisa” Jej celem było rozwijanie aktywności ruchowej dzieci oraz promocja sportowego trybu życia. Zależało nam także na stworzeniu jak największej liczbie dzieci okazji do zapoznania się z tenisem i związania ich z tą dyscypliną sportu na dłuższy czas. W ciągu dwóch lat dzieci otrzymały prawie 300 godzin darmowych zajęć minitenisa; a udział w naszym projekcie wzięło około 150 dzieci. Uczestnicy tenisowych niedziel brali udział w turniejach minitenisa we wszystkich kategoriach programu Tenis10, rozgrywkach drużynowych opartych na przepisach tenisowej Talentiady i pokazach minitenisa.

Dzięki akcji „Tenis10. Każde dziecko gra w tenisa” tenis przestał być postrzegany jako dyscyplina droga i niedostępna dla większości dzieci. Współpraca z lokalnymi samorządami i szkołami podstawowymi spowodowała, że każde chętne dziecko może spróbować swych sił na korcie. Takie możliwości otworzyły inwestycje sportowe gmin Brwinów i Podkowa Leśna, a także otwarcie się samorządów na współpracę z Polskim Związkiem Tenisowym. Z inicjatywy naszego klubu nauczyciele nauczania początkowego i wychowania fizycznego z Zespołu Szkół nr 1 w Brwinowie i Zespołu Szkół w Podkowie Leśnej wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez PZT i prowadzą zajęcia z dziećmi, wykorzystując metodykę programu Tenis10. Drugi etap projektu „Tenis10. Każde dziecko gra w tenisa” został zrealizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 LEADER.

Chcielibyśmy zostać jednym z wiodących ośrodków tenisowych w Polsce, który będzie wychowywał mistrzów tenisa. Zależy nam na jeszcze większym zacieśnieniu współpracy z wszystkimi gminami zrzeszonymi w stowarzyszeniu gmin zachodniego Mazowsza Mazovia.
WOLONTARIAT W TENNIS LIFE (zajęcie na 1-3 godz/tydz.)

Jesteśmy stowarzyszeniem promującym aktywny tryb życia. Naszą misją jest stworzenie optymalnych warunków do szkolenia tenisowego dzieci i młodzieży, troska o  stałe podnoszenie poziomu sportowego naszych podopiecznych oraz wychowanie w duchu sportowej rywalizacji.

Poszukujemy wolontariuszy  (licealistów, studentów AWF lub kierunków marketingowych), którzy chcieliby wesprzeć działalność naszego klubu.

Oferujemy  możliwość zdobycia praktycznej wiedzy o funkcjonowaniu klubu sportowego. Oczekujemy wsparcia przy administrowaniu strony internetowej i profilach Tennis Life w portalach społecznościowych oraz sporadycznej pomocy biurowej.

Osiągnięcia Klubu

 • II miejsce w konkursie Klubu Roku Tenis10 2012 i 2015
 • zrealizowanie projektu „Tenis10. Każde dziecko gra w tenisa” – dwuletniej akcji tenisowej dla dzieci z gmin Brwinów i Podkowa Leśna
 • brązowy medal mistrzostw Polski w grze podwójnej, który zdobył nasz wychowanek Jerzy Ohme
 • udział dzieci z naszego klubu w pokazie Tenis10 podczas meczu Pucharu Davisa Polska – Australia
 • włączenie tenisa do prestiżowych rozgrywek Mazovia Cup
 • finał Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski Skrzatek 2015

Poznaj Nasz Zespół

Foto Waldemar Cecuła
Waldemar CecułaPrezes
Licencjonowany trener II klasy, wychowanek i wieloletni zawodnik „Karpat Krosno”. Współzałożyciel Krośnieńskiego Towarzystwa Tenisowego i animator tenisa na Podkarpaciu. Absolwent Wyższej Szkoły Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu na kierunku przedsiębiorczość i zarządzanie. W latach 2004-2005 menedżer i trener w Yankee Sport Club w Jankach. Od września 2012 roku prezes Klubu Sportowego „Tennis Life”.
Foto Przemysław Lewandowski
Przemysław LewandowskiWiceprezes i Trener
Absolwent Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki w Pruszkowie. Uzyskał tytuł Trenera II Klasy Wychowania Fizycznego. W roku 2011 ukończył kurs instruktorów tenisa ziemnego, a w 2014 kurs PTR. W klubie działa od 2011 roku. Specjalizuje się głównie w pracy z najmłodszymi adeptami tenisa ziemnego: realizuje program TENIS 10 i organizuje turnieje dla dzieci. Współzałożyciel firmy Studio Chmielna Sp. z o.o., zajmującej się usługami reklamowo- promocyjnymi (w branży reklamowej posiada ponad 10-letnie doświadczenie). W klubie zajmuje się również pozyskiwaniem sponsorów wykorzystując doświadczenie biznesowe.

Poznaj Naszych Wychowanków

Foto Karolina Grzeszczuk
Karolina GrzeszczukZawodniczka
Karolina Grzeszczuk – zajmuje aktualnie 98 miejsce na liście klasyfikacyjnej Polskiego Związku Tenisowego w kategorii Młodziczek.
Największe sukcesy: w parze z koleżanką klubową Kingą Ziółkowska wicemistrzyni. województwa mazowieckiego w kategorii Skrzatek. Ma też na koncie zwycięstwa w grze pojedynczej i deblowej w Wojewódzkich Turniejach Klasyfikacyjnych.
Foto Kinga Ziółkowska
Kinga ZiółkowskaZawodniczka
Kinga Ziółkowska – zajmuje aktualnie 87 miejsce na liście klasyfikacyjnej Polskiego Związku Tenisowego w kategorii Młodziczek.
Największe sukcesy: w parze z koleżanką klubową Karoliną Grzeszczuk wicemistrzyni. województwa mazowieckiego w kategorii Skrzatek. Ma też na koncie zwycięstwa w grze pojedynczej i deblowej w Wojewódzkich Turniejach Klasyfikacyjnych.
Foto Julia Pacocha
Julia PacochaZawodniczka
Julia Pacocha – największy sukces Julki to zwycięstwo w turnieju Masters Legia Tenis10 Cup w kwietniu 2016 roku i wygranie trzech turniejów klasyfikacyjnych Legia Tenis10 Cup 2015-2016. Julka jest też aktualną mistrzynią Żyrardowa w kategorii czerwonej (dzieci z rocznika 2007 i młodsi), finalistką turniejów Tenis10 o Puchar Prezydenta Radomia 2015i Puchar Wójta Gminy Michałowice 2015. Ponadto nasza tenisistka ma na koncie kilkanaście zwycięstw turniejowych w kategoriach niebieskiej, czerwonej i pomarańczowej. 15 maja 2016 Julka wygrała mocno obsadzony turniej w kategorii pomarańczowej, który został rozegrany na kortach Klubu Tenisowego „Break” w Warszawie.
Hobby – Julka żyje tylko tenisem
Więcej o osiągnięciach Karoliny
Więcej o osiągnięciach Kingi
Więcej o osiągnięciach Julii
Foto Damian Lewandowski
Damian LewandowskiZawodnik
Damian Lewandowski – urodził się 19.07.2006 r. Jest zawodnikiem Klubu Sportowego Tennis Life z Brwinowa. Swoją przygodę z tenisem zaczął jako 5 latek w zajęciach grupowych, gdzie głównie się bawił w gry i zabawy ruchowe związane z tenisem. Jako sześciolatek zaczął brać udział w turniejach TENIS 10, gdzie pokazywał swój nieprzeciętny talent. Brał udział we wszystkich kategoriach: niebieskiej, czerwonej, pomarańczowej i obecnie w zielonej. W każdej z tych kategorii zajmował czołowe miejsca. Do tej pory wziął udział w kilkudziesięciu turniejach. Wygrał kilkanaście razy. Łącznie był ponad 30 razy w czołowej trójce. Brał udział w turniejach organizowanych przez KS Tennis Life w Brwinowie i Nowej Wsi, w cyklu turniejów na Legii, w turniejach organizowanych przez Akademię Tenisową Juana Carlosa Ferrero, w Radomiu, Gdyni, brał udział w nieoficjalnych Mistrzostwach Polski Krasnali w Puszczykowie. Jego głównym trenerem jest tata Przemysław Lewandowski. Miał także treningi/konsultacje z Martą Domachowską. Ostatnio zakwalifikował się do turnieju MASTERS na kortach Legii (zajął 2 miejsce w klasyfikacji punktowej na ponad 50 zawodników z całej Polski, którzy brali udział w cyklu turniejów organizowanych przez KT Legia). W turnieju MASTERS zajął ostatecznie 6 miejsce.
Foto Tymoteusz Mazgajski
Tymoteusz MazgajskiZawodnik
Tymoteusz Mazgajski – mistrz Żyrardowa w kategorii czerwonej, zwycięzca i finalista licznych turniejów Tenis10. Reprezentant Klubu Sportowego „Tennis Life” w rozgrywkach Talentiady 2015.
Hobby – tenis i piłka nożna
Więcej o osiągnięciach Damiana
Więcej o osiągnięciach Tymka