MAZOVIA CUP2016-11-03T15:18:07+02:00

Mazovia Cup - Tennis Life

Dzięki kilkuletnim staraniom klubu sportowego Tennis Life z Brwinowa, tenis jest   kolejną dyscypliną włączoną do rozgrywek Mazovia Cup. Pierwsza edycja ligi tenisowej została rozegrana w 2013 roku, a zwycięzcą została drużyna Michałowic.

Włączenie tenisa do prestiżowych rozgrywek Mazovia Cup było jednym ze strategicznych celów naszego klubu, który szkoli dzieci z pięciu gmin na siedem zrzeszonych w ramach stowarzyszenia Mazovia, a w dwóch pozostałych ma partnerów realizujących program Tenis10. Szansa na powołanie do reprezentacji gminy i możliwość osiągnięcia sukcesu w trudnej dyscyplinie sportu będzie dla dzieci dodatkową motywacją do systematycznego treningu. W reprezentacjach wszystkich siedmiu gmin występuje  około 70 wyróżniających się dzieci, być może wśród nich uda nam się znaleźć następców Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza. W zawodach biorą  udział dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Mecze są rozgrywane zgodnie z wytycznymi opublikowanymi na stronie Warszawsko-Mazowieckiego Związku Tenisowego. Ośmioosobowe drużyny (cztery dziewczynki i czterech chłopców) w ramach jednego meczu rozegrają dwa single dziewcząt, dwa single chłopców i po jednym deblu dziewcząt i chłopców.

Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia” zrzesza gminy: Błonie, Brwinów, Leszno, Michałowice, Milanówek, Nadarzyn i Podkowa Leśna. Jedną z inicjatyw stowarzyszenia jest organizacja imprez sportowych dla dzieci i młodzieży. W ramach rozgrywek organizowane są turnieje: piłki nożnej halowej, koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, czwórboju lekkoatletycznego i unihokeja. Tenis ziemny będzie kolejną dyscypliną, w której zmierzą się młodzi przedstawiciele gmin zrzeszonych w Mazovii.

Waldemar Cecuła

prezes KS Tennis Life

Reprezentacje Michałowic i Milanówka, finaliści Ligi Tenisowej Mazovia Cup 2013.
Uczestnicy Tenis10 Mazovia Cup

Liga Tenisowa Mazovia Cup to także okazja do zapoznania dzieci z programem Tenis10, ponieważ mecze są rozgrywane nie tylko na kortach tenisowych, ale także na Orlikach i boiskach wielofunkcyjnych.