MAZOVIA CUP2016-11-03T15:18:07+02:00

Mazovia Cup

Dzięki kilkuletnim staraniom klubu sportowego Tennis Life z Brwinowa, tenis jest   kolejną dyscypliną włączoną do rozgrywek Mazovia Cup. Pierwsza edycja ligi tenisowej została rozegrana w 2013 roku, a zwycięzcą została drużyna Michałowic.

Chory i zmęczony oczekiwaniem na zmianę wszystkiego? W tej chwili możesz to osiągnąć dzięki new online casino australia real money! Podbiegnij, ponieważ dawanie jest zabronione! Do you wish to learn how to win as soon as possible? Fool around with your fu er dai online spielen right now. There'ersus some huge cash as well as pleasurable!

Włączenie tenisa do prestiżowych rozgrywek Mazovia Cup było jednym ze strategicznych celów naszego klubu, który szkoli dzieci z pięciu gmin na siedem zrzeszonych w ramach stowarzyszenia Mazovia, a w dwóch pozostałych ma partnerów realizujących program Tenis10. Szansa na powołanie do reprezentacji gminy i możliwość osiągnięcia sukcesu w trudnej dyscyplinie sportu będzie dla dzieci dodatkową motywacją do systematycznego treningu. W reprezentacjach wszystkich siedmiu gmin występuje  około 70 wyróżniających się dzieci, być może wśród nich uda nam się znaleźć następców Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza. W zawodach biorą  udział dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Mecze są rozgrywane zgodnie z wytycznymi opublikowanymi na stronie Warszawsko-Mazowieckiego Związku Tenisowego. Ośmioosobowe drużyny (cztery dziewczynki i czterech chłopców) w ramach jednego meczu rozegrają dwa single dziewcząt, dwa single chłopców i po jednym deblu dziewcząt i chłopców.

Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia” zrzesza gminy: Błonie, Brwinów, Leszno, Michałowice, Milanówek, Nadarzyn i Podkowa Leśna. Jedną z inicjatyw stowarzyszenia jest organizacja imprez sportowych dla dzieci i młodzieży. W ramach rozgrywek organizowane są turnieje: piłki nożnej halowej, koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, czwórboju lekkoatletycznego i unihokeja. Tenis ziemny będzie kolejną dyscypliną, w której zmierzą się młodzi przedstawiciele gmin zrzeszonych w Mazovii.

Waldemar Cecuła

prezes KS Tennis Life

Reprezentacje Michałowic i Milanówka, finaliści Ligi Tenisowej Mazovia Cup 2013.

Na zdjęciu reprezentacje Michałowic i Milanówka,  finaliści Ligi Tenisowej Mazovia Cup 2013.

Liga Tenisowa Mazovia Cup to także okazja do zapoznania dzieci z programem Tenis10, ponieważ mecze są rozgrywane nie tylko na kortach tenisowych, ale także na Orlikach i boiskach wielofunkcyjnych.