Szkółki tenisowe w szkole w Podkowie Leśnej

Dzięki nawiązaniu współpracy z samorządem gminy  i Zespołem Szkół w Podkowie Leśnej, od kilku miesięcy dzieci biorą udział w zajęciach minitenisa zorganizowanych przez Klub Sportowy „Tennis Life”  z Brwinowa. Gmina Podkowa Leśna przyłączyła się do ogólnopolskiego programu „Tenis w szkole”  i wyposażyła szkołę w sprzęt do minitenisa, co pozwala organizować zajęcia o profilu tenisowym dla kilkunastoosobowych grup dzieci, a nawet całych klas.

Treningi, które odbywają się w środy i piątki w godz. od 14 do 15 są prowadzone przez dwóch trenerów KS „Tennis Life”. Są oni wspomagani przez rodziców-wolontariuszy, panie Magdę Kandybowicz i Agatę Raspopow i pana Wojciecha Sobocińskiego,  którym bardzo za pomoc dziękujemy. Dzięki wsparciu finansowemu, które nasz klub otrzymał od gminy Podkowa Leśna zajęcia są niedrogie i już w tej chwili uczestniczy w nich ponad dwudziestoosobowa grupa dzieci. Mamy nadzieję, że najlepsi już wkrótce będą reprezentowali Podkowę Leśną w tenisowych rozgrywkach Mazovia Cup.

Nowoczesny program Tenis10, według którego szkolimy wszystkie dzieci,   posiada rekomendację Ministerstwa Edukacji Narodowej i Honorowy Patronat Prezydenta RP.

Na zdjęciu jedna z grup dzieci biorących udział w zajęciach minitenisa w Zespole Szkół w Podkowie Leśnej.

Uważasz, że ten artykuł jest dla Ciebie pomocny?
Nie przegap kolejnych. Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!
By |2016-11-03T15:18:59+02:00Marzec 25th, 2015|aktualności, Szkółki tenisowe|0 komentarzy
About the Author:
Foto Waldemar Cecuła
Licencjonowany trener II klasy, wychowanek i wieloletni zawodnik „Karpat Krosno”. Współzałożyciel Krośnieńskiego Towarzystwa Tenisowego i animator tenisa na Podkarpaciu. Absolwent Wyższej Szkoły Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu na kierunku przedsiębiorczość i zarządzanie. W latach 2004-2005 menedżer i trener w Yankee Sport Club w Jankach. Od września 2012 roku prezes Klubu Sportowego „Tennis Life”.