Julia Pacocha wygrała turniej Tenis10 na kortach w Brwinowie

Prawie trzydzieścioro dzieci w wieku od 6 do 9 lat walczyło w kolejnym turnieju Tenis10, który zorganizowaliśmy na kortach w Brwinowie 21 lutego. Tym razem rozegraliśmy dwie kategorie wiekowe: czerwoną ( dzieci z rocznika 2008 i młodsze) i pomarańczową (rocznik 2007). Nasz klub reprezentowało pięcioro zawodników: Julka Pacocha, Tymek Mazgajski, Fabian Zawadzki, Igor Huryń i Jeremi Mihułka.

Świetną formę potwierdziła Julka Pacocha, która zajęła trzecie miejsce w kategorii czerwonej i zwyciężyła w kategorii pomarańczowej. To dla Julki pierwsze w życiu zwycięstwo w tej kategorii wiekowej. Drugie miejsce zajęła Maja Wróbel (NST), a trzecie Julia Szary (NST). W kategorii pomarańczowej programu Tenis10 dzieci rozgrywają swoje mecze na korcie niewiele mniejszym od pełnowymiarowego.

 

Bardzo dobrze zaprezentował się też inny nasz zawodnik. Jeremi Mihułka zajął trzecie miejsce w kategorii czerwonej chłopców. Pierwsze miejsce przypadło Juliuszowi Stańczykowi (MKT Łódź), który w finale pokonał Igora Piaska (RKT „Return” Radom). Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Zuzia Zembrzuska (NST), drugie miejsce zajęła Michalina Sobol (RKT „Return” Radom).
W kategorii pomarańczowej chłopców zdecydowane zwycięstwo odniósł Jakub Januchowski (NST), który w finale pokonał Huberta Plenkiewicza (RKT „Return” Radom). Trzecie miejsce zajął Alex Freestone, także zawodnik Return Radom.
Na kortach w Brwinowie ponownie mogliśmy oglądać zdolnych zawodników z kilku mazowieckich klubów, mieliśmy też gości z Łodzi i Bełchatowa.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejny turniej, który odbędzie się 20 marca.
Dziękujemy też sponsorowi turnieju firmie Dawtona.

 

Uważasz, że ten artykuł jest dla Ciebie pomocny?
Nie przegap kolejnych. Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!
By |2016-11-03T15:18:32+02:00Luty 29th, 2016|aktualności, Tenis10, turnieje|0 komentarzy
About the Author:
Foto  Waldemar Cecuła
Licencjonowany trener II klasy, wychowanek i wieloletni zawodnik „Karpat Krosno”. Współzałożyciel Krośnieńskiego Towarzystwa Tenisowego i animator tenisa na Podkarpaciu. Absolwent Wyższej Szkoły Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu na kierunku przedsiębiorczość i zarządzanie. W latach 2004-2005 menedżer i trener w Yankee Sport Club w Jankach. Od września 2012 roku prezes Klubu Sportowego „Tennis Life”.