Około pięćdziesięciorga dzieci z czołowych mazowieckich klubów rywalizowało w trzeciej edycji turnieju Tenis10 o Puchar Wójta Gminy Michałowice. Zawody zostały rozegrane w dniach 18-19 czerwca na kortach przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi  w czterech kategoriach wiekowych – niebieskiej (roczniki 2009 – 2011), czerwonej (rocznik 2008), pomarańczowej (rocznik 2007) i zielonej (rocznik 2006).

Zwycięzcami zostali: Andrzej Zaorski (NST – kat. niebieska), Karolina Łoboda (ETC Mysiadło – kat. czerwona dziewcząt), Karol Grot (KS „Tennis Life” Brwinów – kat. czerwona chłopców), Klara Pawlak (KS Warszawianka  – kat. pomarańczowa dziewcząt), Ignacy Golonko (Frajda Łomianki – kat. pomarańczowa chłopców), Maja Sobiech (Matchpoint Komorów – kat. zielona dziewcząt) i Jan Nowacki (KT Legia Warszawa – kat. zielona chłopców).

Turniej Tenis10 o Puchar Wójta Gminy Michałowice to najważniejszy turniej tenisowy dla dzieci organizowany przez nasz klub. Co roku możemy się pochwalić świetną frekwencją, co jest wynika z dwóch głównych powodów. Korty są zawsze świetnie przygotowane, a turniejowi towarzyszy bardzo przyjazna dla zawodników atmosfera. Co roku, do organizacji turniejów udaje nam się angażować liczną grupę wolontariuszy. Pomagają nam szkoleni przez klub zawodnicy i ich rodzice.

Zawody stały na świetnym poziomie, w kategoriach pomarańczowej i zielonej spotkała się cała mazowiecka czołówka. Patrząc na grę Janka Nowackiego, Kuby Januchowskiego, Damiana Lewandowskiego, Ignacego Golonko, Klary Pawlak, Mai Wróbel i  Julki Pacochy możemy być spokojni o przyszłość polskiego tenisa. Trzeba tym dzieciom stworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju, a wyniki przyjdą bardzo szybko.

Nasz dorobek w turnieju to pierwsze miejsce Karola Grota w kategorii czerwonej chłopców, trzecie miejsce Julki Pacochy w kategorii pomarańczowej dziewcząt, trzecie miejsce Piotra Pokropka w kategorii zielonej chłopców i trzecie miejsce Fabiana Zawadzkiego w kategorii czerwonej chłopców. Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa Karola, który rozpoczął swoją przygodę z tenisem na skromne salce w Lesznie. Mamy nadzieję, że ten utalentowanych chłopiec pójdzie w ślady swoich starszych koleżanek klubowych – Kingi Ziółkowskiej i Karoliny Grzeszczuk.

Zwycięzcy i finaliści turnieju otrzymali pamiątkowe statuetki wykonane przez krośnieńskich mistrzów szklanego rzemiosła. Dekoracji dokonał osobiście wójt gminy Michałowice, pan Krzysztof Grabka.

Uważasz, że ten artykuł jest dla Ciebie pomocny?
Nie przegap kolejnych. Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!