Brwinów Zajął Drugie Miejsce w Kraju

W dniach 4-6 marca w gdańskiej Ergo Arenie został rozegrany mecz Grupy Światowej Pucharu Davisa pomiędzy reprezentacjami Polski i Argentyny. Jedną z imprez towarzyszących temu ważnemu dla polskiego tenisa wydarzeniu było wręczenie nagród laureatom konkursu Klub Roku Tenis10 2015. Od czterech lat Polski Związek Tenisowy zachęca w ten sposób kluby tenisowe do większej aktywności w upowszechnianiu tenisa wśród dzieci do 10 roku życia. Licencjonowane kluby zrzeszone w Polskim Związku Tenisowym rywalizują między sobą zbierając punkty za szkolenie dzieci, za organizację turniejów Tenis10, za udział zawodników w tych turniejach, za udział w Talentiadzie tenisowej i za organizację imprez promujących program Tenis10.

W ubiegłorocznej rywalizacji wzięło udział około stu klubów tenisowych z całej Polski. Zwycięzcą został Klub Tenisowy Legia Warszawa, ale my uplasowaliśmy się na znakomitym drugim miejscu. Trzecie miejsce przypadło Szkole Tenisa „TieBreak” Warszawa, a czwarte klubowi Park Tenisowy Olimpia Poznań.

Drugie miejsce w konkursie Klub Roku Tenis10 2015 to ogromy sukces i powtórzenie wyniku sprzed trzech lat. Klub Sportowy „Tennis Life” potwierdził w ten sposób, że należy do elity polskich klubów tenisowych, których głównym celem jest szkolenie dzieci. Sukces klubu nie byłby możliwy bez zaangażowania naszych młodziutkich zawodników i ich rodziców. Najwięcej punktów zdobyliśmy za udział naszych dzieci w turniejach Tenis10, które były organizowane przez kilka mazowieckich klubów. Największy udział mają w tym dorobku Julia Pacocha, Tymoteusz Mazgajski, Jeremi Mihułka, Damian Lewandowski, Piotr Kozielski i Michał Breńda.

Nasz sukces nie byłby też możliwy bez dobrej współpracy z samorządem gminy Brwinów i brwinowskimi szkołami podstawowymi. Chcemy też podziękować pani Ewie Dymurze, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi. Na kortach przy szkole w Nowej Wsi organizujemy wszystkie letnie turnieje Tenis10 i szkolimy naszą kadrę do tenisowej Talentiady. Jesteśmy też bardzo wdzięczni panu Arturowi Tusińskiemu, burmistrzowi Podkowy Leśnej i panu Andrzejowi Cieślakowi, wójtowi gminy Leszno. Te gminy także wspierają działania naszego klubu, dzięki czemu kilkadziesiąt dzieci z obu gmin gra w tenisa w barwach Klubu Sportowego „Tennis Life”.

Wyróżnienia dla laureatów konkursu Klub Roku Tenis10 2015 zostały wręczone podczas uroczystej gali tenisowej w sopockim hotelu Haffner.

 

Uważasz, że ten artykuł jest dla Ciebie pomocny?
Nie przegap kolejnych. Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!
By |2016-11-03T15:18:29+02:00Marzec 21st, 2016|aktualności, wydarzenia|0 komentarzy
About the Author:
Foto Waldemar Cecuła
Licencjonowany trener II klasy, wychowanek i wieloletni zawodnik „Karpat Krosno”. Współzałożyciel Krośnieńskiego Towarzystwa Tenisowego i animator tenisa na Podkarpaciu. Absolwent Wyższej Szkoły Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu na kierunku przedsiębiorczość i zarządzanie. W latach 2004-2005 menedżer i trener w Yankee Sport Club w Jankach. Od września 2012 roku prezes Klubu Sportowego „Tennis Life”.