Finał turnieju Tenis10 o Puchar Prezydenta Radomia

W dniach 12-13 grudnia na kortach Radomskiego Klubu Tenisowego „Return” został zorganizowany turniej Tenis10 o Puchar Prezydenta Radomia. W zawodach wzięło udział ponad 70 dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

Świetnie wypadło wy tym turnieju dwoje naszych bardzo zdolnych zawodników. Julia Pacocha i Tymoteusz Mazgajski zajęli drugie miejsca w kategorii czerwonej (roczniki 2007 i młodsi), przegrywając w finałach z reprezentantami gospodarzy Wiktorią Chmielewską i Alexem Freestone.

Sukces na kortach w Radomiu nie jest jakąś niespodzianką. Julka bryluje na mazowieckich kortach już od kilku miesięcy, w zgodnej opinii wielu fachowców jest uznawana za nieprzeciętny talent tenisowy. Nasza zawodniczka wygrała ostatnio Mistrzostwa Żyrardowa, turniej o Puchar Prezesa KS Tennis Life Brwinów i jeden z turniejów Legia Tenis10 Cup.

Nie mniej zdolnym tenisistą jest Tymek Mazgajski, który tydzień temu zajął trzecie miejsce w turnieju Legia Tenis10 Cup. Tymek ma też na swoim koncie kilka zwycięstw w ogólnopolskich turniejach Tenis10. Trenerem dwójki zawodników jest pan Przemysław Lewandowski.

Sukcesy Julki i Tymka cieszą nas bardzo w kontekście przyszłorocznej Talentiady. Mając zawodników, którzy są w ścisłej czołówce Mazowsza, otwiera się prze naszym klubem szansa na świetne wyniki w kilku kolejnych latach. W tym roku drużyna KS Tennis Life Brwinów walczyła w półfinale tenisowej Talentiady, za rok powalczymy o ogólnopolski finał.

Uważasz, że ten artykuł jest dla Ciebie pomocny?
Nie przegap kolejnych. Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!
By |2015-12-22T14:51:07+02:00Grudzień 22nd, 2015|aktualności, Tenis10, turnieje|0 komentarzy
About the Author:
Foto Waldemar Cecuła
Licencjonowany trener II klasy, wychowanek i wieloletni zawodnik „Karpat Krosno”. Współzałożyciel Krośnieńskiego Towarzystwa Tenisowego i animator tenisa na Podkarpaciu. Absolwent Wyższej Szkoły Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu na kierunku przedsiębiorczość i zarządzanie. W latach 2004-2005 menedżer i trener w Yankee Sport Club w Jankach. Od września 2012 roku prezes Klubu Sportowego „Tennis Life”.