W dniach 11-12 czerwca na kortach w Nowej Wsi zorganizowaliśmy kolejny turniej z cyklu WTK-5. Tym razem o punkty do rankingu walczyły Młodziczki. Z nr 1 i 2 zostały rozstawione dwie nasze najlepsze zawodniczki  – Kinga Ziółkowska i Karolina Grzeszczuk. O ile Kinga nie zaliczy tego turnieju do udanych, przegrana już w pierwszym meczu, to Karolina odniosła  w Nowej Wsi bardzo wartościowy sukces. Utalentowana tenisistka z Leszna po raz kolejny udowodniła, że świetnie się na tych kortach czuje i bez straty seta wygrała cały turniej. Sukces jest tym bardziej cenny, że jest to jej pierwsze zwycięstwo turniejowe w kategorii Młodziczek.

Finałowa rywalką Karoliny była Martyna Zaremba (DeSki Warszawa). Nasza tenisistka rozegrała świetne spotkanie wygrywając w dwóch setach 6/3 6/2. Wynik może sugerować łatwy mecz, ale spotkanie było bardzo zacięte i wyrównane. Karolina rozstrzygała na swoją korzyść większość decydujących piłek demonstrując bardzo bogaty arsenał uderzeń. Nasza zawodniczka „mieszała” grę grając raz bardzo odważnie i agresywnie, a innym razem broniła się skutecznie przed naporem rywalki.

W drodze do finału Karolina zwyciężyła Lilę Tolejtis (KT „Ginter” Warszawa) i Ewę Biełanowicz (ATZ TennisPoint Warszawa). Zwycięstwo na kortach w Nowej Wsi dało naszej zawodniczce spory awans w klasyfikacji PZT Młodziczek. Karolina znajduje się obecnie na 69 pozycji w rankingu. Kinga Ziółkowska, która także zdobyła w czerwcu sporo punktów zajmuje 70 lokatę.

Serdecznie gratulujemy Karolinie wartościowego zwycięstwa i czekamy na jej kolejne dobre występy.

Uważasz, że ten artykuł jest dla Ciebie pomocny?
Nie przegap kolejnych. Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!